fbpx
Nahoru

Zdravé a chutné občerstvení pro celou rodinu

Zdravé a chutné občerstvení pro celou rodinu

Hlad dospělých i dětí lze nejrychleji a nejjednodušeji zahnat domácími sendviči.

Jsou jednoduché na přípravu a chutné, protože možnosti, které nabízejí, jsou téměř nekonečné. My vám ale nabídneme několik zdravějších alternativ, aby byl váš sendvič potěšením pro chuťové pohárky i tělo.

Pokud vás omrzelo uchylovat se ke stejnému typu sendvičů, můžete vyzkoušet zdravější alternativy, jako je hummus, guacamole, paštika nebo tuňák.

Zde je několik tipů, které je třeba mít na paměti, abyste své sendviče posunuli na vyšší úroveň:

– Výběr pečiva: nejlepší pečivo, které zvýší váš denní přísun vlákniny, je celozrnné. Je důležité, abyste si ověřili podíl celozrnné mouky – měl by být 70-100 %.

– Rybí konzervy: tuňák, sardinky, losos… rybí konzervy jsou jednou z nejzdravějších ingrediencí při přípravě vašeho sendviče. Všechny produkty Calvo vám nabízejí širokou škálu možností, abyste si mohli vybrat tu, která se vám nejvíc líbí.

– Guacamole: Máte-li možnost, připravte si domácí, pokud ne, ujistěte se, že obsahuje 90-95 % avokáda.

– Hummus: Další možností pro vaše zdravé mlsání je připravit si domácí hummus, ale ne vždy máme čas, právě tehdy jsou koupené alternativy přijatelnou volbou.

– Margaríny nebo ořechová másla: pokud si čas od času i vy rádi dopřejete, nejzdravější možností je arašídové máslo, ale pozor, vyberte si máslo bez přídavku cukru a olejů.

Zakomponujte zeleninu: ingredience jako například hlávkový salát, okurka či rajče dodají vašemu sendviči svěžejší a šťavnatější nádech.

Líbily se vám naše nápady? Vyzkoušejte je a dejte nám vědět na našem Facebooku, jaký sendvič jste připravili.