fbpx
Nahoru

O Calvo

Více než 75 let kvality a inovací

Příběh značky Calvo začal v galicijském městě Carballo. V roce 1940 tam vznikl malý obchůdek s potravinami, který založil Luis Calvo Sanz. Časem se stal symbolem kvality a tradice konzervárenského průmyslu ve Španělsku.

Aby Luis Calvo Sanz rodinný podnik udržel, rozhodl se jít cestou inovací. V roce 1956 vytvořil revoluční stroj, který dokázal vyrobit 36 plechovek tuňáka za minutu. Milníkem byl balík tří plechovek tuňáka v roce 1986, se kterým zaznamenala společnost Calvo velký úspěch v Evropě.

Společnost Calvo postupně expandovala i na další trhy. Dnes má flotilu, jejíž součástí je: 7 plavidel pro lov tuňáků, 2 obchodní plavidla a 2 pomocná plavidla.

Původní plechovka Luis Clavo Carballo
Luis Calvo Sanz

Z moře až na váš talíř

Pozadie o Calvo Pozadie o Calvo
S respektem vůči<br> přírodě

S respektem vůči
přírodě

Zachováváme principy udržitelného rybolovu. Při výlovu tuňáků chráníme delfíny – jsme držitelem certifikátu Dolphin Safe. Naše lodě jsou registrovány Mezinárodní nadací zodpovědného rybolovu (ISSF) a podléhají dohledu nezávislých orgánů.
Myslíme eticky<br> a ekologicky

Myslíme eticky
a ekologicky

Pro naše zaměstnance vytváříme v Calvu nejlepší možné pracovní podmínky v souladu s Mezinárodní organizací práce (ILO). Ve všech stádiích výrobního procesu minimalizujeme dopady na životní prostředí, ať už pomocí recyklace, nebo opětovným použitím vedlejších produktů.
Myslíme eticky<br> a ekologicky
Spěcháme k vám

Spěcháme k vám

Cesta tuňáka až k vám je delší, než by se mohlo zdát. My však děláme maximum, abychom ho dostali z moře na váš talíř za co nejkratší dobu. Naše výrobní závody Calvo ve Španělsku a v Salvadoru se nacházejí v bezprostřední blízkosti moře. Snažíme se zoptimalizovat délku přepravy do prodejních míst.
Děláme to poctivě

Děláme to poctivě

Ochutnat Calvo je zážitek. Lahodná chuť a bezchybná struktura je výsledkem unikátního procesu přípravy. Naše tajemství spočívá v ušlechtilé, skvěle zpracované a očištěné surovině s důkladně vybraným nálevem.
Děláme to poctivě

Odpovědnost v nákupním košíku

Dolphin Safe

Dolphin Safe


certifikát programu na ochranu delfínů a mořského ekosystému
Responsible Tuna Fishing

Responsible Tuna Fishing


certifikát za společensky a environmentálně zodpovědný výlov tuňáka od společnosti AENOR
Friends of the Sea

Friends of the Sea


certifikát boje za ohrožené druhy mořských živočichů v rybářských oblastech a za udržitelnost ekosystémů
BRC Global Standard

BRC Global Standard


certifikát globálního standardu pro bezpečnost potravin

Více o našich certifikátech na našich mezinárodních stránkách.