fbpx
Nahoru

Co je canicross?

Největším benefitem tohoto sportu je vztah, který si vytvoříte se svým psem.
Co je canicross?

Sportovní disciplína, v níž běháte se psem na vodítku uvázaným kolem svého pasu. Tento jednoduchý sport vyžaduje jen pár základních pomůcek, abyste se vyhnuli zranění sebe i psa:

  • Postroj (pro psa): je nezbytnou součástí pro správné připevnění a tažení. V částech, které jsou v kontaktu s kůží, musí mít měkký povrch, který se nebude zařezávat a zajistí mu pohodlný pohyb.
  • Uzda: spojuje běžce se psem. Nejlepší je odpružené vodítko s maximální délkou 2,5 m, abyste předešli zranění zad.
  • Pás (pro běžce): spojuje jeden konec vodítka s běžcem. Musí být široký, aby tlumil trhnutí. Spojte je karabinou, díky které budete moci psa pustit v případě pádu nebo jiných komplikací.

Na canicross je vhodný zdravý pes od jednoho roku života. Některá plemena jsou však vhodnější, především plemena s hmotností mezi 20 a 30 kg. Pokud si jen chcete vychutnat běh, je vhodný kterýkoliv zdravý čtyřnohý kamarád.

Ideální je, pokud mají pes a běžec podobnou fyzickou úroveň. Pes by měl ovládat minimálně základní povely, abyste mohli udržet dobré tempo i směr. Pes musí vždy běžet před vámi, přičemž musíte počítat s prudkými tahy psa a vyhnuli se jeho tažení za sebou.

Největším benefitem tohoto sportu je vztah, který si vytvoříte se svým psem. Oba totiž vkládáte stejné fyzické nasazení a sdílíte společnou námahu.

Takže pokud máte psa a rádi běháte, jen do toho! Padne to dobře oběma.