fbpx
Nahoru

9 každodenních věcí, které nerecyklujeme správně

9 každodenních věcí, které nerecyklujeme správně

Recyklování je jednou z nejběžnějších aktivit, které provádíme při snaze o udržitelnější životní styl.

Stále více z nás si uvědomuje důležitost péče o životní prostředí.

Recyklace spočívá ve třídění odpadu podle jeho vlastností: jde-li o plast, vložíme jej do žlutého kontejneru, papír do modrého kontejneru a jde-li o sklo, do zeleného kontejneru. Jsou však nádoby a odpad, který končí v nesprávném kontejneru.

  1. ŽÁROVKY

Na první pohled se zdá, že recyklace žárovek je jednoduchá. Jelikož se jedná o sklo, měli byste jej vložit do zeleného kontejneru, žárovky ale obsahují elektronické komponenty. Úsporné a LED zářivky odneste do prodejny s elektrozařízeními nebo světelnou technikou. Nevyhazujte je do komunálního odpadu.

  1. SKLENĚNÝ ODPAD (zrcadla a skleněné popelníky)

Tyto obsahují i ​​jiné materiály kromě skla. Proto je třeba je v malém množství vyhodit do směsného odpadu nebo do sběrného dvoru.

  1. CIHLY

Recyklace cihel je složitější, než se zdá. Díky svému složení jsou tvořeny různými vrstvami plastu, hliníku a kartonu. Cihly patří mezi stavební odpad a do sběrného dvoru.

  1. KUCHYŇSKÝ PAPÍR (ubrousky, kapesníky)

Mnoho lidí dělá tu chybu, že je po použití odhodí do nádoby na papír, ale jelikož vám tam pravděpodobně zůstaly zbytky jídla, měli byste tyto zbytky vyhodit do bio nádoby nebo komunálního odpadu.

  1. PLASTOVÁ A HLINIKOVÁ FÓLIE

Jsou jedním z nejpoužívanějších produktů v kuchyni, ale jak je recyklovat? Obalový hliník nebo drobné hliníkové předměty vhazujte do kontejnerů na drobný kovový odpad (šedivé).

  1. KONZERVA

Kovové obaly, železné konzervy, kovové výrobky, nezálohované hliníkové plechovky od nápojů patří do kontejneru na kovy. Pokud takový kontejner nemáme, dáme je do žlutého kontejneru.

  1. POUŽITÉ OLEJE

Pokud kuchyňský olej skončí po použití ve výlevce, zanese kanalizaci a svým zápachem přitáhne hlodavce. Pokud se však separuje, může ještě posloužit. Sbírejte olej do plastové láhve a přineste jej na sběrné místo.

  1. ELEKTRONICKÁ ZAŘÍZENÍ

Elektronická zařízení jsou vyrobena ze škodlivých prvků jako jsou fosfor, rtuť a chladící plyny. Z tohoto důvodu je nejlepším způsobem recyklace jejich předání do autorizovaného závodu.

  1. KORKOVÉ ZÁTKY

V případě korkových zátek je nejlepší kompostovat je. Pokud tuto možnost nemáte, vyhoďte je do nádoby na biologický odpad.