fbpx
Nahoru

6 tipů jak zdravě hubnout

Jeden ze základních omylů při hubnutí je myslet si, že hladovka vše vyřeší.
6 tipů jak zdravě hubnout

Obezita je epidemií 21. století, která má velký dopad na zdraví obyvatel a ekonomiku společnosti. Proto by se zdravý životní styl a zdravé hubnutí měli stát samozřejmostí. Radit byste se měli především u lékařů, endokrinologů, dietologů a nutričních poradců.

Nabízíme vám 6 tipů jak zdravě hubnout:

  1. Jděte k lékaři

Doktorka María Ballesteros, členka španělské společnosti pro endokrinologii a výživu SEEN se k tomuto tématu vyjadřuje následovně: „Je to nemoc a musíte se k tomu tak i stavět. Konzultujte s lékařem a řiďte se jeho radami a ne nejnovějšími dietními trendy. “

  1. Hubnutí je dlouhodobá záležitost

Odbornice zmiňuje i různé diety, které pomáhají zhubnout, ale pouze krátkodobě. „Nemá smysl držet dietu několik měsíců a pak se vrátit ke starým stravovacím návykům. Právě proto by se návyky měly měnit z dlouhodobého hlediska „.

  1. Jezte vyváženou stravu

„Musíte mít na paměti, že nemůžete ohrozit kvůli dietě své zdraví. Stravujte se vyváženě a nespoléhejte se na to, co je zrovna v módě: musíte jíst ze všeho přiměřené množství. Pokud tak neučiníte, váhu si dlouhodobě neudržíte a projeví se to i na vašem zdraví „.

  1. Cvičení je základ

Jeden ze základních omylů při hubnutí je myslet si, že hladovka vše vyřeší. Přidejte k návykům aktivní pohyb. Čím dál tím více jsme navyklí na sedavý životní styl. Pokud budete hubnout pouze dietami, ztratíte část svalové hmoty.

Doktorka Ballesteros dále říká: „Nejsou kila jako kila. Pro naše zdraví je důležité ztratit kila tuku, ne svalů. Ztráta svalové hmoty se totiž později projeví fyzickou i psychickou únavou. Navíc tím ztratíte i chuť cvičit „.

  1. Nenechte se unést dietními trendy

Pravidelně se na trhu objevují zázračné výrobky, které zatlačují do pozadí některé potraviny. „Nyní jsou v módě bezlepkové diety, z nichž prý budete hubení a zdraví. Přitom je to dieta určena pouze pro lidi trpící celiakií. Zdraví lidé nicméně takové látky nemají proč vynechávat „.

  1. Děti se musí naučit správně stravovat

Míra dětské obezity roste i proto, že se, se sedavým životním stylem, vytratily zdravé stravovací návyky. Děti byste měli vést ke zdravému životnímu stylu a měly by jíst od všeho v přiměřeném množství.

Stručně řečeno, hubnutí je dlouhá cesta, kde první zastávka je návštěva lékaře. K problému musíte přistupovat přísně, začít jíst vyváženě a zapojit aktivní pohyb. Tato pravidla platí pro dospělé i pro děti.