fbpx
Nahoru

4 originální nápady, jak využít konzervu od tuňáka

4 originální nápady, jak využít konzervu od tuňáka

Konzerva z tuňáka – pro někoho odpad, pro někoho možnost využít kreativitu. Dejte konzervám Calvo druhý život. Využijte všestrannost materiálů a užijte si recyklaci udržitelným a zábavným způsobem.

Kromě toho, že konzervy jsou skvělým materiálem na konzervaci potravin, mají i jiné využití. Pokud se je rozhodnete znovu využít, pomůžete nejen životnímu prostředí, ale zároveň se při tom pobavíte. Vytvořte nové a originální dekorace, které ozdobí váš domov, zapojte celou rodinu!

  1. Květináče

Zkuste z plechovek vytvořit květináče pro malé rostlinky či bylinky. Pokud byste je chtěli více ozdobit, můžete je namalovat oblíbenou barvou nebo na ně lepidlem přilepit mozaikové kamínky. Výběr barev je jen na vás!

  1. Svícny

Pokud se vaše představa o pohodlném večeru doma neobejde bez svíček, tento tip je pro vás. Vyrobte si originální svícny z plechovek, také si je můžete ozdobit mozaikovými kamínky. Pokud si rádi vyrábíte vlastní svíčky, konzervu můžete využít jako nádobu na novou svíčku – stačí přidat knot, vosk a případně i éterické oleje.

Svíčky z konzervy, domácí svíčky. Jak vyrobit domácí svíčky
  1. Organizované skladování

I vám se doma hromadí věci jako knoflíky, sponky, mince, šperky a nemáte pro ně určené místo? Použijte k tomu konzervu Calvo a o pořádek máte postaráno! Tento tip se hodí i pro sponky, gumičky, ořezávátka – najděte pro konzervu využití v kuchyni, koupelně nebo třeba pracovně. Konzerva z tuňáka najde u vás své využití.

Jak si zorganizovat věci
  1. Dekorativní předměty nebo kreativní dárky

Co tak nabarvit plechovky různými barvami, pověsit na zeď a dovnitř dát ozdoby? Nebo si vytvořit originální adventní kalendář? Možnosti a kreativita jsou neomezené – krmítko pro ptáky, nádoba na pečení, dekorativní rámečky na předměty…

Nyní, když víte, jak lépe recyklovat konzervy a dát jim nový život, vyzkoušíte některý z našich tipů? Dejte nám vědět na našem Facebooku!