fbpx
Nahoru

Turistika – jak zůstat aktivní

Turistika – jak zůstat aktivní

Procházka přírodou je aktivita, která se dá dělat i tehdy, když naše fyzická kondice není optimální na výkon jiných náročnějších sportů. Pokud se rozhodnete začít s turistikou (doporučujeme ?), ale nikdy předtím jste na túře nebyli, zde je několik tipů, které vám pomohou vyhnout se nejběžnějším problémům, které mohou vzniknout během procházky přírodou.

  1. Předem si naplánujte trasu. Zásadní tip na pěší turistiku je dobře znát svou trasu- kde začíná, kde končí, vzdálenost a úroveň náročnosti. Berte v úvahu úroveň fyzické kondice a vaše zkušenosti. Znáte se přece lépe než kdokoliv jiný, a proto se nesnažte nachodit 30 kilometrů, pokud je to vaše první túra.
  2. Vždy s sebou noste mapu. Ať už na papíře nebo v digitální aplikaci, pro měření času chůze a odpočinku je nezbytné vědět, kde zrovna jste. Ale především je nutné zabránit tomu, abychom se ztratili a skončili tam, kde nechceme.
  3. Udělejte z turistiky rodinnou aktivitu. Vezměte s sebou partnera, rodiče, děti a vypravte se na túru společně. Naplánujte trasu tak, aby ji zvládli všichni.
  4. Nepodceňujte oblečení a obuv. Na jaře a podzim se ranní a denní teploty liší. Proto by ve vaší výbavě nikdy nemělo chybět voděodolné oblečení. Také klaďte velký důraz na vhodný výběr obuvi, abyste předešli poraněním kotníků.
  5. Vezměte si s sebou dostatek jídla a vody. Dopřávejte si je po menších dávkách, ale pravidelně. Vhodným jídlem jsou sendviče, ovoce, energetické tyčinky, ořechy nebo sušenky. Vezměte si toho s sebou pro jistotu víc, než budete potřebovat, abyste měli energii pro případ nepředvídaných událostí.
  6. Kráčejte stabilním tempem. Turistika není soutěž a pamatujte, že s nikým nezávodíte. Udržujte stabilní tempo, bez náhlých změn.
  7. Dbejte na životní prostředí. Nikdy nenechávejte v přírodě to, co tam nebylo – ubrousky, láhve, obaly od jídla … Co si na hory přinesete, to si i odnesete.
Calvo tuňákové saláty jsou skvělá volba na turistiku. Který máte nejraději?
Calvo tuňákové saláty jsou skvělá volba na turistiku. Který máte nejraději?

Nyní už neexistují žádné výmluvy, proč nesportovat venku! Jste připraveni?